I burgosuri lė shtatzėnė katėr gardianet
Kreu i njė bande nė SHBA qė ndodhet prej tre vitesh nė burg duket se bėn vėrtetė ligjin nė burg, ashtu siē dhe u shpreh vetė para gjykatės.
Tavon White, lideri i bandės “The Black Guerrilla Family”, ka korruptuar gardianet e burgut nė Baltimore, madje katėr prej tyre kanė mbetur shtatzėnė, raporton "Mirror".

Katėr gardianet, Jennifer Owens, Katera Stevenson, Chania Brooks dhe Tiffany Linder kanė mbetur shtatzėnė ndėrsa White ndodhej pas hekurave. Madje, dy prej tyre kanė bėrė dhe tatuazh emrin e tij.

White u ka bėrė dhurata tė ndryshme gardianeve, pėrfshirė makina dhe unaza me diamante. Kėtė gjė ai nuk e ka pasur problem pasi tė ardhurat e tij nga trafiku i drogės shkonin nė 16 mijė dollar nė muaj dhe kėtė biznes ai e drejtonte me telefon nga qelia e burgut, transmeton shekulli.

FBI e ka pėrgjuar atė dhe nė njė bisedė telefonike i shprehet: “Ky ėshtė burgu im. E kupton kėtė!” Pas hetimeve, nėn akuzė pėr futjen e drogės nė burg do tė jenė 13 gardiane femra, shtatė tė dėnuar dhe pesė bashkėpunėtorė.

Gardianet akuzohen se kanė future drogė dhe telefona celularė nė burg duke i fshehur nė kėpucė duke ua dhėnė mė pas anėtarėve tė bandės ‘Black Guerrilla Family’.
comments powered by Disqus