”The Hamptons”angazhohet qė tė paraqes para publikut
ė ngjarje e vėrtet e pėrfaqėsuar nė njė film i cili ėshtė pėrzgjedhur pėr tė qenė propozimi i Kosovės pėr Oscar,
ėshtė duke vazhduar rrugėtimin e tij tė suksesshėm nė festivale europiane e botėrore.

Ėshtė filmi ‘’Babai’’, me regjisor tė Visar Morina, qė do tė shfaqet nė edicionin e 23-tė tė Festivalit Ndėrkombėtar ‘’The Hamptons’’, mė 9 dhe 12 tetor.

”The Hamptons”angazhohet qė tė paraqes para publikut filma tė gjatė, tė shkurtėr, dokumentar, fiksion, unik e tė pavarur qė paraqesin para publikut perspektiva tė ndryshme globale.

“Babai” nė edicionin e 50-tė tė Festivalit Ndėrkombėtar tė filmit, Karlovy Vary, triumfoi me 2 ēmime kurse 4 tė tjera i mori nė Film Fest Munchen.

comments powered by Disqus