Ēfarė ndodh nėse vendosni njė copė qepė nė vesh
Kjo mėnyrė ka qenė pėrdorur kohė mė parė si njė kurė natyrore.
Mund tė jetė e ēuditshme, por ka rezultuar mjaft e suksesshme pėr trajtimin e disa sėmundjeve.
Merrni njė copė tė vogėl qepe dhe vendoseni nė vesh, kjo mėnyrė do t’ju lehtėsojė dhimbjen e veshit dhe do tė zvogėlojė inflamacionin. Nėse keni probleme me migrenėn, pėrdoreni kėtė mėnyrė pėr tė reduktuar dhimbjet e saj.
Ja disa pėrfitime tė tjera qė sjell kjo teknikė:
Stabilizon temperaturėn e lartė trupore
Ju ēliron nga kolla dhe e ftohura
Ju ēliron nga toksinat
Absorbon bakteret dhe pastron trupin
Redukton dhimbjet e kokės.
comments powered by Disqus