Gjendet statuja e Budės nė Mars
Sipas "UFO Hunters" nė Mars ėshtė gjetur njė statujė e ngjashme me atė tė Budės
, njė provė qė tregon ekzistencėn e jetės inteligjente atje. Studiuesit kanė zbuluar formėn e ēuditshme nė Planetin e Kuq dhe mendojnė se nuk duhet kaluar pa u vėnė re.

"Kjo foto duhet tė jetė e mjaftueshme pėr tė bindur Kombet e Bashkuara se jeta inteligjente ka ekzistuar dikur nė Mars, por NASA nuk dėshiron qė tė dihet e vėrteta, pasi do u kėrkohet tė shpėrndajnė informacionin dhe teknologjinė qė kanė gjetur", shkruan Scott Waring, transmeton TCH.

Nuk ėshtė "pamja" e parė e statujės sė Budės nė Mars. Edhe nė tė kaluarėn janė shpėrndarė postime tė tilla. Detaje tė tjera “tė gjetura” sė fundmi nė Mars pėrfshijnė njė lugė lundruese, njė gaforre nė hapėsirė dhe versionin marcial tė Stonehenge.
comments powered by Disqus