Ēaji nga sherbela, kundėr ftohjes
Ilaēi mė i mirė kundėr ftohjes gjatė kėsaj periudhe ėshtė ēaji i kamomilit, por dhe qumėsht i ngrohtė me mjaltė.

Sipas ekspertėve, bima qė e dhuron ēajin mė efektiv kundėr ftohjes ėshtė sherbela. Me kėtė ēaj disa herė nė ditė edhe mund ta shpėlani gojėn, pos se mund ta konsumoni natyrisht.

Po ashtu, ndihmojnė edhe bonbonet qė pėr bazė kanė enzimat dhe substancat shėruese tė sherbelės, por mos harroni se gjatė kėsaj periudhe kohore duhet tė pini mė shumė lėngje, sidomos ujė.NewPrishtina.com
comments powered by Disqus