Ja sa do tė kushtojė Galaxy S7
Samsung do tė prezantojė sė shpejti Galaxy S7, edhe pse pjesa mė e madhe e veēorive tė tij janė zbuluar tashmė.
Sė fundmi janė zbuluar edhe ēmimi i telefonit dhe data kur do tė dalė nė treg. Sipas njė informacioni tė zbuluar aksidentalisht nga njė dyqan kinez, telefoni inteligjent i ardhshėm i Samsung-ut do tė kushtojė mė lirė se Galaxy S6. Ky telefon inteligjent do tė kushtojė rreth 463 dollarė. Duke pasur parasysh se Galaxy S6 ėshtė shitur pėr 725 dollarė nė fillim, Galaxy S7 na duket shumė i lirė.

Samsung nuk ka pasur edhe aq shumė sukses nė shitjen e pajisjeve tė saj, pavarėsisht specifikave shumė tė mira. Nė fillim tė kėtij viti, kompania vendosi qė tė ulė ēmimet e telefonave pėr tė shitur mė shumė pajisje.

Pavarėsisht ēmimit mė tė ulėt, Galaxy S7 do tė ketė veēori mė tė mira se paraardhėsi i tij. Njė ndėr kėto veēori ėshtė skaneri pėr irisin e syrit.

Ndėrkohė, i njėjti burim nga Kina konfirmon se Galaxy S7 do tė prezantohet gjatė Kongresit Botėror tė telefonave, qė zhvillohet nė muajin shkurt, dhe do tė dalė treg nė muajin mars.
comments powered by Disqus