Audi sjell internetin brenda veturės mė 2017
Automobilat janė duke u bėrė vazhdimisht mė tė menēur dhe tani Audi ka bashkuar forcat me prodhuesit e procesorėve Qualcomm pėr tė nisur punėt me automobilat me internet.
Mė vonė gjatė vitit, linja e automobilave tė Audit 2017 do tė ketė sistemin dhe opsionet pėr lidhje tė internetit tė krijuar nga seti Qualcomm Snapdragon 602A.

Ky ēipseti ofron kualitet tė lartė tė lidhjes sė internetit pėr telefona.
Kjo nėnkupton qė automobilat do tė pėrkrahin rrjetin 4G dhe do tė ofrojnė valėt e internetit pa asnjė pengesė edhe gjatė vozitjes.
Duke folur pėr kėtė partneritet, Ricky Hudi nga kompania Audi ka thėnė se pėrfshirja e Qualcommit do tė mundėsojė qė Audi tė jetė “e pozicionuar mirė nė teknologjinė e lidhjes sė internetit nė automobila”.
comments powered by Disqus