Luante rolin e njė tė vetėvaruri, aktori vdes nė skenė
Njė aktor ka humbur jetėn ndėrsa interpretonte nė skenė. Rafael Shumaker, 27 vjeē, u mbyt ndėrsa luante rolin e njė tė riu qė vetėvarej.
Ngjarja ka ndodhur tė dielėn e kaluar, ndėrsa trupi i aktorit iu nėnshtrua ekspertizės. Lajmin e konfirmoi Qendra Spitalore Universitare e Pizės.

Familja dhe prokuroria kanė dhėnė autorizim pėr faljen e organeve. Vlefshmėria klinike e kėtyre organeve do tė studiohet nė orėt nė vazhdim. Nė lidhje me ngjarjen vazhdojnė hetimet pėr tė saktėsuar nėse ngjarja ishte aksidentale apo e qėllimshme.

Megjithėse nga tė pranishmit ėshtė konsideruar si njė aksident tragjik nė skenė.

Aktori 27-vjeēar do tė recitonte njė monolog mbi vėshtirėsitė ekzistencialiste tė njė adoleshenti. Skena pėrfshinte edhe njė simulim varjeje.
comments powered by Disqus