Smartphone mė i lirė nė botė, kushton vetėm 4 dollarė
Njė kompani indiane ka prezantuar telefonin inteligjent mė tė lirė nė botė.
Ringing Bells kishte lajmėruar se smartphone “Freedom 251” do tė kushtonte 7.5 dollarė, por gjatė prezantimit tė mėrkurėn, befasoi kur tha se nė fakt, ky telefon do tė kushtojė vetėm 3.67 dollarė.

Telefoni ka 8 GB memorie dhe kamera para dhe prapa.

India ėshtė vendi i dytė nė botė me tregun mė tė madh celularė dhe ka 1 miliardė abonentė tė telefonisė celulare.

“Freedom 251” pritet qė tė synojė njė treg tė dominuar nga pajisjet me ēmim tė lirė.

Vetė krijuesit e kėtij telefoni thanė se besonin qė falė kėtij modeli do tė bėjnė revolucion nė kėtė industri.

Momentalisht firma importon pjesė nga jashtė, megjithatė drejtuesit thonė se po planifikojnė qė brenda vitit tė krijojnė gjiththēka nė vend.
comments powered by Disqus