“Autostrada Nish - Prishtinė, lidhja mė e mirė ndėrmjet serbėve e shqiptarėve“
Kryeministri i Serbisė Aleksandar Vuēiq ka thėnė sot se sa mė shpejt duhet filluar ndėrtimi i autostradės Nish- Prishtinė duke e quajtur atė “autostradė e paqes”.

Kjo rrugė, njofton portali serb akter, do t’i lidhė nė mėnyrė tė mirė serbėt dhe shqiptarėt, transmeton Koha.net.

“Ajo do tė jetė autostradė e paqes dhe besoj se do tė jetė lidhja mė e mirė ndėrmjet Beogradit e Prishtinės dhe e ftojmė BERZH-in qė tė na ndihmojė”, ka thėnė Vuēiq duke iu drejtuar pjesėmarrėsve nė samitin e Bankės Evropiane pėr Rindėrtim e Zhvillim (BERZH) qė po mbahet nė Londėr.

Nė kėtė samit po merr pjesė edhe kryeministri i Kosovės Isa Mustafa.
comments powered by Disqus