Lindon Berisha ndalohet nė aeroportin suedez, dyshohet si terrorist
Gjatė udhėtimit pėr njė mbrėmje nė Suedi, kėngėtari i hitit “Dale”, Lindon Berisha ėshtė ndalur pėr kontroll nė aeroportin e Malmos nė Suedi.
Kėngėtari ka udhėtuar sė bashku me Adrianin dhe Florianin, ndėrsa me tė ateruar nė aeroportin e Malmos pas kontrolleve tė rregullta, Lindoni ėshtė ndarė anash nga grupi dhe ėshtė marrė nė pyetje nga inspektor tė policisė.

Shkak i dyshimeve, siē ka shpjeguar vetė kėngėtari, ka qenė “mjekra e tij” dhe ngjyra e lėkurės, tė cilat kanė shtyrė policėt qė tė kontrollojnė dosjen e tij.

Pas disa minutave nė pyetje i ėshtė lejuar kalimi nė tokėn e Suedisė, ku ka pasur njė ndėr koncertet mė tė mira nė karrierėn e tij.

Sė fundmi, treshja Adriani, Lindoni, Floriani, kanė marrė pjesė nė shumė mbrėmje nė Evropė dhe nė vend, me ēka janė dhe njė ndėr kėngėtarėt mė tė kėrkuar tė estradės shqiptare.
comments powered by Disqus