Shtyhet afati i dorėzimit tė kuponėve fiskal
Administrata Tatimore e Kosovės pėrmes njė njoftimi pėr media ka bėrė tė ditur se ka shtyrė afatin e dorėzimit tė plikove me Kuponė Fiskal, deri me datėn 04 maj 2016.
“Afati i paraparė i dorėzimit tė plikove me Kuponė Fiskal tė grumbulluar gjatė muajve janar, shkurt dhe mars, ishte nga data 01 prill 2016 deri mė 30 prill 2016.

Duke marr parasysh faktin qė deri mė tani, ka mė shumė aplikime pėr rimbursim tė kuponėve fiskal, se sa dorėzim tė plikove pėrkatėse, mė qėllim qė t’u jepet kohė e mjaftueshme pėr tė dorėzuar plikot me Kuponė Fiskal, tė gjithė qytetarėve qė kanė aplikuar pėr rimbursim , menaxhmenti i ATK-sė, vendos qė afati i dorėzimit tė kuponėve fiskal tė zgjatet deri mė datėn 04 maj 2016”, thuhet nė njoftimin e ATK-sė.


Dorėzimi i Plikove me Kuponė Fiskal bėhet nė cilėndo pikė tė Postes sė Kosovės.
comments powered by Disqus