15 gjėra qė ju ndoshta nuk i dinit se mund t’i bėnit me Messenger
Mė shumė se 900 milionė njerėz pėrdorin Messenger, produktin e bisedave tė Facebook, ēdo muaj.
Pėr ti bėrė njerėzit qė tė kthehen sėrish, kompania ka shtuar aftėsitė e Messenger, duke e kthyer atė nė njė platformė qė ėshtė zgjeruar mė shumė se thjesht njė platformė bisede.

kėtu ėshtė gjithēka qė duhet tė dini pėr ta bėrė Messenger sa mė tė dobishėm tė jetė e mundur:

– Gjėja e parė: nėse ju doni tė bojkotoni aplikacionin kryesor Facebook po doni tė pėrdorni ende Messenger, ėshtė e mundur qė tė krijoni njė llogari duke pėrdorur vetėm numrin tuaj tė telefonit. Thjesht shkarkoni aplikacioni ose shkoni nė Messenger.com pėr tu regjistruar

– Nė mėnyrė tė ngjashme ju mund tė hyni nė Messenger nė desktop pa qenė nevoja tė shkoni nė Facebook.com.

– Kontrolloni Messenger.com. Ju mund tė merrni tė gjitha pėrfitimet e Chat pa ndonjė rrėmujė.

– Edhe pse Messenger ka qenė tradicionalisht vetėm pėr biseda me miqtė, Facebook kohėt e fundit ka lejuar bizneset tė fillojnė tė krijojnė Chatbots. Ju mund tė bėni gjėra tė tilla si tė porosisni lule, tė merrni pėrditėsime tė lajmeve, ose tė kontrolloni statusin e fluturimit tuaj- gjithēka pėrmes Messenger.

– Ju mundeni gjithashtu tė shpėrndani vendndodhjen tuaj.

– Ju mund tė integroni gjithashtu dhe shumė mini-aplikacione brenda Messenger- si Dropbox ose Bitmoji duke shtypur tre pika nė cep tė bisedės.

– Janė gjithashtu dhe dy lojėra qė mund tė luani brenda Messenger pa qenė nevoja e njė aplikacioni. Provoni t’i dėrgoni dikujt njė emoji basketbolli. Ose provoni tė shkruani “@fbchess” pėr tė luajtur pak shah.

– Njė tjetėr tipar interesant ėshtė tė rregulloni bisedat tuaja. Ju mund tė ndryshoni ngjyrėn e bisedave, tė vendosni njė emoji tė zakonshėm, dhe ti vendosni njerėzve ose grupeve pseudonime.

– Ju mund tė dėrgoni edhe para nėpėrmjet Messenger. Facebook nuk merr asnjė pagesė pėr kėtė shėrbim.

– Biseda me video ėshtė gjithashtu falas.

– Ju mundeni gjithashtu dhe tė bėni telefonata nė grup deri nė 50 persona.

– Nėse nuk doni tė shkruani dhe as tė bėni telefonata ose video ju mund tė dėrgoni mesazhe zanore.

– Ndoshta ju dėshironi tė bisedoni me dikė qė nuk e keni mik nė Facebook. Ju mund ti dėrgoni atij njė kėrkesė pėr mesazh.

– Nėse keni nevojė tė shpėrqendroheni pak ose nėse dikush po ju dėrgon shumė mesazhe ju mundeni tė heshtni njė bisedė.

– Ju mundeni gjithashtu ti jepni Messenger qasje nė kamerėn tuaj kėshtu ai automatikisht do i dėrgojė atyre fotot qė ju i bėni atyre. Pėr ta aktivizuar, shkoni te cilėsimet dhe aktivizoni “Photo Magic”.
comments powered by Disqus