Si i dha fund lidhjes me modelen Bali Bej pėr shkak tė xhelozisė
Burak Özēivit ėshtė aktori dhe modeli turk mė i kėrkuar i momentit. Ai ka lindur nė 24 dhjetor tė vitit 1984 nė nė Mersin tė Turqisė Juglindore dhe jeton nė Stamboll.

Tiparet e zeshkanit e bėnė tė binte nė sy pėr tė filluar karrierėn si model. Viti i suksesit pėr tė ishte viti 2003 kur mori ēmimin e dytė nė konkursin “Modeli mė i mirė i botės”, dhe fitoi konkursin e modelėve meshkuj “Modeli mė i mirė i Turqisė”, ndėrsa pushtoi kopertinat e revistave moderne “Marie Claire” dhe “Gloria Magazine”.

Por ėndrra e tij ishte tė bėhej aktor, kėshtu qė nisi tė merrte mėsime aktrimi. Ai u diplomua nė Fakultetin e Arteve tė Bukura nė Stamboll, ku dhe ka punuar si model nė tė njėjtėn kohė. Lista e filmave ku ka luajtur ėshtė e gjatė, por ai ėshtė komentuar shumė edhe pėr jetėn personale.


Burak pėlqen tė luajė futboll, ėshtė i dhėnė pas makinave tė bukura e tė shtrenjta, dhe flet shumė mirė gjuhėn angleze. Nė vitin 2014 Burak Ozchivit hapi restorantin e tij “Balibey Döner” nė Stamboll. Edhe pse ka njė ushtri tė madhe tifozesh femra qė e admirojnė ai ende nuk ėshtė martuar. Mė parė ka pasur njė lidhje me modelen turke Ceylan Capa, por pėr shkak tė orarit tė ngjeshur nė punė marrėdhėnia e tyre u bė shumė e komplikuar derisa degjeneroi me ndarje .
comments powered by Disqus