Ka njė aplikacion qė ju tregon nė ēdo kohė ku e keni tė dashurin!
Kompania Uber e cila operon teknologjisė sė transportit, ka pėrditėsuar aplikacionin e saj “Family Profiles”, duke i shtuar mundėsinė pėr tė gjurmuar individualisht personat, nė grupin e tė dashurve tuaj.
“Trip Tracker” i lejoj pėrdoruesve qė tė kuptojnė lėvizjet nėpėr qytet, nė momentin qė dikush nga grupi i familjarėve hipėn nė makinat “Uber car”.

Me anė tė tij mund tė zbulohet se cili ėshtė destinacioni dhe ēfarė rruge po ndjek gjatė udhėtimit.

Sipas Uber, aplikacioni “Trip Tracker” ka si qėllim qė t’i ofrojnė qetėsinė familjarėve, nėse dikush nga tė afėrmit po udhėton vetėm nėpėr qytet.
Por pas kėtij aplikacioni, ata qė janė shumė xheloz dhe tė fiksuar pas partnerit tė tyre, shikojnė mundėsinė qė tė gjurmojnė lėvizjet e kėtij tė fundit.

Por edhe pėr kėtė ka njė rrugėdalje. Mund tė pėrzgjidhet mundėsia pėr tė mos u shfaqur llogarinė tuaj nė kėtė aplikacion.
comments powered by Disqus