Ja si ta mbushni telefonin nė mėnyrė qė bateria tė qėndroj mė gjatė
Mėsoni disa mėnyra si ta mbushni baterinė e telefonit tuaj nė mėnyrė qė ta keni sa mė gjatė.

Telefoni ėshtė bėrė pjesė e pandashme e jetės sonė. Pėrdorimi i tij mbase ėshtė i lehtė, megjithatė ka diēka qė na shqetėson tė gjithėve. Kjo ėshtė bateria e cila harxhohet shpejtė.

Ju sjellim disa mėnyra si ta mbushni telefonin tuaj, nė mėnyrė qė bateria e tij tė qėndroj mė gjatė.

Pėrdoreni mbushėsin qė ka ardhur me telefonin tuaj. Ēdo lloj tjetėr do ta mbushte atė mė ngadalė dhe do ta dėmtonte baterinė e telefonit tuaj.

Mbajeni telefonin tė ftohtė. Nxehtėsia ėshtė armiku i baterisė sė telefonit tuaj. E shpenzon baterinė shpejt dhe e shkatėrron atė.

Mundohuni ta mbani baterinė gjysmė tė mbushur. Sipas Google, thuhet se duhet ta mbani baterinė tė mbushur mbi 50% sa mė shumė qė tė jetė e mundur.
comments powered by Disqus