iPhone 8 vjen vitin e ardhshėm?
Duket sikur Apple do e anashkalojė modelin iPhone 7 duke kaluar menjėherė nė iPhone 8. Historikisht Apple ka prezantuar tek pėrdoruesit njė model iPhoni”S” pėrpara ēdo ndryshim numri. Vetėm iPhone 1 nuk ka patur njė model “S”. Mos po vjen fundi i modeleve “S”, apo ėshtė nga fakti se Apple feston 10 vjetor-in e krijimit dhe diēka mė madhe se sa vetėm pėrditėsimi i Softuerit tė iPhone 7-tės na pret.

10 -vjetori i Apple ėshtė njė nga evenimentet mė tė mėdha, ku ēdokush do tė mendojė qė emri iPhone 8 s’do jetė i mjaftueshėm ose me vend. Me shumė mundėsi do jetė njė emėr qė do tė ketė lidhje me pėrvjetorin, si iPhone x ose mė e preferuar do ishte iPhone A10, por dizanji i iPhone 8 do dalė fitues me siguri.

Sipas drejtuesve tė brendshėm informacioni pėr iPhone 8 ka rrjedhur nga njė punonjės i Apple qė qėndron akoma anonim. Punonjėsi i panjohur ėshtė pėrgjegjės nė zyrat e Apple nė Herzliya Israel ku pajisja iPhone 8 ėshtė nė zhvillimin pėrfundimtar.

Punonjėsi i referohet paisjes si iPhone 8 dhe konfirmon se do tė jetė shumė ndryshe nga iPhone 6s si dhe paraardhėsi i tij iPhone 7.

Kėto janė disa nga opsionet ndryshe tek Iphone 8 :

1.Kamera mė e mirė

2.Skaner Iris

3.Karikim nėpėrmjet wireless

4.Ekran Edge-to-Edge

5.Siguri e Avancuar Enkriptimi /krokdill
comments powered by Disqus