Peticion pėr varjen e personit qė pėrdhunoi e vrau 10-muajshen nė SHBA (FOTO LAJM)
Njė peticion i ri po kėrkon varjen e njė personi qė dyshohet se pėrdhunoi dhe rrahu pėr vdekje vajzėn 10-muajshe tė tė dashurės sė tij.

Benjmain Taylor, 32 vjeē nga Cottageville, do dėnohet me burgim tė pėrjetshėm pėr vrasje dhe sulm seksual mbi 10 muajshen Emmaleigh Barringer.

Por nė Virxhinian e Perėndimit dėnimi me vdekje ėshtė anuluar mė shumė se 50 vite mė parė, ndėrsa tani mijėra amerikanė po i bėjnė thirrje Shtėpisė sė Bardhė qė tė bėjnė njė pėrjashtim pėr Taylor.

“Burgu ėshtė shumė i mirė pėr pėrdhunuesit e fėmijėve,” thotė peticioni “Ne,njerėzit”, qė do tė marrė njė pėrgjigje zyrtare nga Obama brenda 30 ditėve nėse merren 100 mijė firma.

Vajza e vogėl u pėrdhunua dhe u rrah nė shtėpinė e saj. Nėna e vogėlushes, Amanda Leigh Adkins, e gjeti tė bijėn lakuriq dhe tė pėrgjakur mbi dysheme.

Pėrdhunuesi raportohet tė ketė deklaruar se pati njė “errėsim” dhe nuk e ka idenė se si vajza i pėsoi dėmtimet e shumta.

Vogėlushja ndėrroi jetė nė spital si pasojė e plagėve tė rėnda dhe humbjes sė gjakut.
comments powered by Disqus