Pa kėtė vrimėn e vogėl, iPhone nuk do t’ju duhej asgjė
Si shumė tė tjerė, edhe ju mund ta keni pyetur veten se pėr ēfarė shėrben vrima e vogėl afėr kamerės.

Faktikisht, kjo vrimė ėshtė ndėr tre mikrofonat e vogėl qė gjinden nė “iPhone”.Kryesisht, ky mikrofon shėrben pėr analizimin dhe largimin e zhurmave qė gjenden nė prapavijė kur flisni me dikė nė celular, ose kur e incizoni zėrin tuaj.Veē kėsaj, ky mikrofon ndihmon qė edhe ‘Siri’ t’jua njeh zėrin.
comments powered by Disqus