Asnjė televizion nuk i merr “Stupcat” pėr kėtė fundvit, kjo ėshtė arsyeja
Jemi mėsuar qė nė ēdo fundvit ata t’i shohim nė ekranet televizive duke na argėtuar me humorin e tyre.

Por kėtė vit grupin humoristik “Stupcat” nuk do t’i shohim jo vetėm ne ekranet televizive por as nė skeēet qė dikur nxirnin pėrmes DVD apo Youtube.Duket se arsyeja e mospranisė sė tyre nė asnjėrin nga televizionet kosovare ėshtė ēmimi i lartė qė ata i kanė vėn vetes, shkruan “Magazina.al”Ditė mė parė Magazina.al, kishte raportuar se “Stupcat” i kishin kėrkuar mijėra euro televizionit publik pėr tė qenė pjesė e emisionit festiv tė fundvitit, RTK’ja i kishte refuzuar duke e konsideruar si njė shumė mjaft tė lartė dhe tė papėrballueshme pėr ta.Kėshtu “Stupcat” duke i rritur vetit ēmimin, e kanė “bojkotuar” veten duke mos qenė pjesė e programeve festive.
comments powered by Disqus