Era Istrefi, tashmė 100% shqiptare
Kėngėtarja e lindur nė Kosovė e njohur ndėrkombėtarisht pėr muzikėn e saj ka marrė edhe nėnshtetėsinė shqiptare me njė dekret tė zyrtarizuar edhe nga Presidenti i Republikės, Bujar Nishani.Nė njė rrėfim ekskluziv nė “Top Albania Radio”, Era Istrefi shprehu emocionin pėr marrjen e pasaportės dhe nuk kurseu falendėrimet pėr ata qė e mundėsuan marrjen e kėsaj pasaporte.“Falederimet e mia pėr Presidentin e Republikės sė Shqipėrisė, ministrinė e Kulturės sė Kosovės dhe Shqipėrisė, janė tė panumėrta sinqerisht. Disa gjėra nuk do tė kishin ndodhur po tė mos ishte kjo pasaportė.Falenderimet e mia janė tė panumėrta dhe shpresoj se do ta pėrfaqėsoj denjėsisht vendlindjen time tė dytė anembanė botės”, shprehet Era. Mė tej, kėngėtarja qė ka pushtuar klasifikimet europiane dhe botėrore me hitet e saj shprehet se viti 2017 do tė jetė shumė i ngarkuar me evente tė ndryshme muzikore. Sė shpejti diva e muzikės mbarėshqipitare do tė dalė me produksionin e saj mė tė ri, shoqėruar edhe me njė videoklip.“Punėt e mia pėr vitin 2017 janė me njė turne anembanė botės dhe do tė kem mundėsi tė shkel dhe nė ato vende ku duhet viza “Shengen” dhe unė tani do tė pėrfaqėsoj tė gjithė shqiptarėt”, thotė kėngėtarja.Nė kulmin e suksesin tė saj muzikor, Era IStrefi ndihet 100% shqiptare dhe krenare pėr tė pėrfaqėsuar Shqipėrinė e Kosovėn kudo nė botė.
comments powered by Disqus