Lansohet Samsung Galaxy C9 Pro, vjen me 6 GB RAM
Gjiganti Samsung ka lansuar smartfonin e ri tė shumėpėrfolur Galaxy C9 Pro nė Indi.

Ky smartfon i ri kushton rreth 543 dollarė dhe do tė jetė nė dispozicion nė gjysmėn e dytė tė muajit shkurt, ndėrsa paraporositė do tė fillojnė nga 27 janari, transmeton Koha.net.Galaxy C9 Pro vjen me ekran 6.0-inē Super AMOLED me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselė, procesor Snapdragon 653, 6 gigabajt RAM memorie dhe 64 gigabajt memorie tė brendshme me mundėsi zgjerimi, si dhe me baterinė prej 4 mijė mAh.Gjithashtu, ky smartfon i ri vjen me kamerėn kryesore dhe atė tė pėrparme prej 16 megapikselė, altoparlantėt stereo, hapėsirė pėr dy SIM kartela, si dhe me portin USB-C.C9 Pro do tė punojė me sistemin operativ Android 6.0 dhe do tė jetė nė dispozicion me ngjyrė ari dhe tė zezė.
comments powered by Disqus