Snapchat pėsoi 82% rėnie kur Instagram lėshoi Storjet
Snapchat po e shijonte njė epokė tė artė mė 2016, por me lansimin e Storjeve nė Instagram, aplikacioni pėsoi rėnie masive nė mėnyrėn e sa shpejtė ishte duke u rritur, thuhet sipas statistikave nga IPO.
Kėto statistika janė nė pėrputhje tė plotė me analistė tė shumtė dhe menaxherė tė talentuar tė rrjeteve sociale, tė cilėt panė njė rėnie tė pėrdorimit tė Snapchat pasi u lansuan Instagram Stories.

Edhe pse askush nuk ėshtė i sigurt se Storjet nė Instagram shkaktuan direkt kėtė rėnie, ngritja e shpejtė e Snapchat dhe rėnia e menjėhershme pas lansimit tė kėsaj veēorie nė Instagram tregon shumė, transmeton Gazeta Express.

Nė tremujorin e parė tė vitit 2016, Snapchat kishte 122 milionė pėrdorues aktiv nė ditė. Nė tremujorin e dytė Snapchat pa njė rritje edhe mė tė shpejtė, duke arritur 143 milionė pėrdorues nė ditė.

Por mė 2 gusht, rivali Instagram lėshoi klonin e Storjeve nė Snapchat dhe kėshtu 300 milionė njerėz nė ditė filluan ta pėrdornin Instagramin. Nga tetori, vetėm veēoria Storjet nė Instagram kishte 100 milionė pėrdores tė vet.

Kėshtu, rastėsisht, Snapchat u ngadalėsua, duke pasur pėrqindjen mė tė ulėt tė rritjes prej lansimit.
comments powered by Disqus