Vendet qė do tė mbesin pa rrymė kėto ditė
Komunikata nga KE

Pejė

1.

Mė 24.04.2017 nė NS 35/10 kV Gurrakoci do tė shkyēet:

Dalja 10 kV Dobrusha (Kodi:50052001) prej orės 10:00 deri nė orėn 14:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin fshatrat: Prekallė, Dobrushė, Kashicė, Dobrusha e Epėrme, Staradran, Elshan, Berisha Mavraj, Llugat e Poshtme dhe tė Epėrme dhe Ruhoti.

Arsyeja e ndėrprerjes: ndėrrimi i shtyllave tė dėmtuara.

Prishtinė

Mirėmbajte tė planifikuar

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė KOSTT-it

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė palėve tė treta

-Nuk ka

Ndėrprerje e domosdoshme pėr punimet pėr sigurinė e sistemit

1.

Mė 22.04.2017 nė NS 35/10 kV Fushe Kosova do tė shkyēet:

Dalja 10 kV Albanat (Kodi: 15018008) prej orės 11:00 deri nė orėn 15:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Mesbardhi I, Mesbardhi II, Bardh i Vogėl, Albana e Vogėl, Sllatina e Vogėl II, Albana e Madhe te Shaljanėt dhe FSK-ja.

Arsyeja e ndėrprerjes: montim-demontim i shtyllave tė tensionit tė ulėt.

2.

Mė 22.04.2017 nė NS 110/35/10 kV Palaj do tė shkyēet:

Dalja 10 kV Kastrioti (Kodi: 18024002) prej orės 11:00 deri nė orėn 15:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin:qyteti i Obiliqit (njė pjesė), Mazgiti i Epėrm, Mazgit i Ulėt, rr. Magjistrale Prishtinė- Mitrovicė, Subotiq dhe Kijac.

Arsyeja e ndėrprerjes: montim-demontim i shtyllave tė tensionit tė ulėt.
comments powered by Disqus