Apple mund tė sjellė iPhone 8 pa Touch ID
Njė gjė e tillė thuhet se mund tė ndodhė pėr shkak tė problemeve me skanimin optik tė gjurmėve tė gishtėrinjve.

“Nėse nuk do tė jenė nė gjendje tė zgjedhin problemin brenda afatit tė duhur kohor, mund tė eliminojnė skanimin e gishtėrinjve tė telefonit tė ardhshėm OLED iPhone”, ka thėnė ai.

Megjithatė, besohet se Apple do tė vazhdojė me zgjedhjen e problemeve qė kanė tė bėjnė me skanimin optik tė gishtėrinjve. Nėse nuk arrijnė tė zgjedhin problemin nė disa nga muajt e ardhshėm, mund tė vijė edhe deri te vonesa e telefonit iPhone.

Po ashtu, ka pasur raportime se Apple po shqyrton vendosjen e funksionit tė skanimit tė fytyrės pėr telefonin iPhone 8.

Ndryshe, Apple ka vendosur Touch ID te telefonat iPhone 5s dhe ky funksion ishte i rėndėsishėm pėr tė gjithė telefonat iPhone tė publikuar qė nga ajo kohė.

comments powered by Disqus