Barēa dhe Messi bėjnė pėrmbysjen e madhe nė Madrid
Ka qenė njė ndeshje derbi ajo mes Real Madrid dhe Barcelonės, ku kėta tė fundit e nisėn nė dezavantazh dhe nė fund arritėn tė fitojnė ndeshjen me njė gol nė minutėn '90 tė Lionel Messit.

Casemiro dėrgoi nė avantazh madrilenėt nė minutėn e 28, rezultat i cili u barazua nga Messi 5 minuta mė vonė.

Ivan Rakitiē kaloi miqtė nė avantazh nė minutėn e 73, ndėrkohė qė 9 minuta mė vonė rezultati barazohet nga James Rodriguez pas njė assisti nga Marcelo.

Me golin e shėnuar nė minutėn e '90 Barēa arriti tė fitojė nė ekstrem duke hequr sadopak shijėn e hidhur tė eleminimit nga Champions.
comments powered by Disqus