Kosova ‘shkatėrron’ Irlandėn Veriore, ja rezultati
Tė pėrzgjedhurit e Besnik Kollarit kanė shėnuar sot fitore me rezultat bindės kundėr Irlandės Veriore.Kombėtarja e Kosovės U-17 ka pasur njė paraqitje tė shkėlqyeshme nė ndeshjen e tretė dhe tė fundit nė kuadėr tė turneut ndėrkombėtar tė organizuar nga UEFA nė Castlebar.Tė pėrzgjedhurit e Besnik Kollarit kanė shėnuar sot fitore me rezultat bindės kundėr Irlandės Veriore, me rezultat 4:0, duke dėshmuar se cilėsi tė jashtėzakonshme. Golat pėr Kosovėn i shėnuan Robert Rrahmani (27’), Bajrush Osmani (52’), Muhamet Hyseni (54-pen’) dhe Edin Hyseini (57’).
comments powered by Disqus