Vendet qė nuk do tė kenė energji elektrike
KEDS-i, tė hėnėn, ka publikuar orarin mė tė ri tė reduktimeve me energji elektrike pėr qytetet e Kosovės nė disa nga ditėt e ardhshme.

Orari i plotė:

Prishtinė

Mirėmbajte tė planifikuar

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė KOSTT-it

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė palėve tė treta

-Nuk ka

Ndėrprerje e domosdoshme pėr punimet pėr sigurinė e sistemit

Mė 31.05.2017 nė NS TS 220/35/10(20)kV Podujeva do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Livadica (Kodi: 14000011 ) prej orės 10:00 deri nė orėn 15:30

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Dumnicė, Shtedim, Mirovc, Livadicė dhe Dogana.

Arsyeja e ndėrprerjes: Vendosja e ormanit ne TS 10/0.4 kV.

Mė 31.05.2017 nė NS TS 35/10 kV Koliq do tė ndėrprehet:

Lp 35 kV Koliq-Batllave (Kodi: 140150 ) prej orės 10:00 deri nė orėn 15:30

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: MAP Burgu i Sigurisė sė Lartė, Batllava, Gėrdovci, Bellopoja, TS Govorėt, Fabrika e Pijeve Kaqibeg, TS Zhitialit Lluga Sibovci I Poshtėm Orrlani, Lagja e Pajazitve.Berveniku kalatica,Bllata Metergovci,Braina Kushevica.Konzovitė, Ujsjellėsi Batllava

Arsyeja e ndėrprerjes: Pastrimi I trases ne Lp 10 kV.

3

Mė 31.05.2017 nė NS TS 35/10kV Mazgit do tė ndėrprehet:

Lp Shkabaj Kodi: (15019002) prej orės 10:00 deri nė orėn 15:30

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Shkabaj, Mazgit nje pjese, Obiliq nje pjese, Reforma, Al Petrol .

Arsyeja e ndėrprerjes: Vendosja e ndarsit ne TSSH.

4

Mė 31.05.2017 nė NS TS 35/10 kV Mazgit do tė ndėrprehet:

Lp Plemetinit (Kodi: (15019003 ) prej orės 9:00 deri nė orėn 13:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Plemetin, Hamidi, Bivolak, Gllavotin, Bivolak, Strovc, Zhilivodė, Bequk, Millosheve (nje pjese) .

Arsyeja e ndėrprerjes Vendosja e konzollave ne fsh Strovce

5

Mė 31.05.2017 nė NS 35/10kV Parku I Biznesit do tė ndėrprehet:

Lp 10 kV Llapushnik (Kodi: (16023003 ) prej orės 11:000 deri nė orėn 15:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin Llapushnik, Orllat, Negroc, Vuqak, Xhurgjice, Shkolla LLapushnik, Kleqk e re

Arsyeja e ndėrprerjes demontim montimine shtyllave 10 kv

6.

Mė 31.05.2017 nė NS 110/35/10 Kv Palaj do tė ndėrprehet:

Lp 10 kV Palaj (Kodi: (18024001 ) prej orės 11:000 deri nė orėn 15:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Mulliri Palaj, Hade-Miniera, Hade, Hamidi, Bivolak te Berishėt, Lajthishtė, Kulla Sibovc, Sibovc te Kangjelėt, Sibovc te Kelmendėt, Shipitullė, Grabovci, TR private te Mjekiqi, Bivolak te Saraqėt, Plemetin-Xhemnicėt dhe konsumatorėt e fshatit Sibovc.

Arsyeja e ndėrprerjes: tė ndalet LP 10 kV Palaj dhe tė tokėzohet pėr montimin e ndarėsit linjor 10 kV nė Linjėn 10 kV nė rrjetin 10 kV.

Prizren

Mirėmbajte tė planifikuar

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė KOSTT-it

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė palėve tė treta

-Nuk ka

Ndėrprerje e domosdoshme pėr punimet pėr sigurinė e sistemit

1.

Mė 31.05.2017 nė NS TS 110/10 kV Prizreni 3 do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Kurilla (Kodi:( 31000011 ) prej orės 10:00 deri nė orėn 13:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: qytetit TS Kulla.

Arsyeja e ndėrprerjes: Bartja rrjetit nė shtylla tė reja tė tensinit tė mesėm.

Pejė

Mirėmbajte tė planifikuar

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė KOSTT-it

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė palėve tė treta

-Nuk ka

Ndėrprerje e domosdoshme pėr punimet pėr sigurinė e sistemit

1.

Mė 31.05.2017 nė NS 110/35/10kV Peja 1 do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Vitomirica (Kodi:( 50000010 ) prej orės 10:00 deri nė orėn 13:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Fabrika e bukės, Rruga e Hekurudhės, Agrokosova, Elkosi Te Cekėt, Motohia Remont, Deminerėt, Kristali, Pularia, Kolonia e Sheqeranės, Elkosi te ETC, Buquku, Gacaferi dhe Tyrbeja.

Arsyeja e ndėrprerjes: Pastrim I linjės dhe ndėrrimi I ndarėsve tė tensiont tė mesėm.

Gjakovė

Mirėmbajte tė planifikuar

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė KOSTT-it

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė palėve tė treta

1.

Mė 31.05.2017 nė NS TS 110/10(20)kV Gjakova 2 do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Acetileni (Kodi:( 81000001 ) prej orės 9:00 deri nė orėn 12:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin rrugėt: Abedin Tėrbeshi, Ali Pashė Tepelena, Armand Pier Pailad, Bajram Daklani, Besim Bistrazhini (1 konsumatorė), Bujar Syla, Ēamėria, Dėshmorėt e Lirisė (njė pjesė), Edit Durham, Elton Zherka (njė pjesė), Haki Taha, Halit Asllani, Isa Boletini, Ismail Qemali, Jeronim Derada, Marie Shllaku, Musa Zajmi, Nėnė Tereza, Qazim Bakalli, Rruga Tirana, Sadedin Shehu, Shaban Gola, Skėnderbeu, Tefik Ēanga, Xheladin Hana dhe Yll Morina.

Arsyeja e ndėrprerjes: Pėrmirsimi i vėrejtjeve sipas zhjedhjes teknike.

2.

Mė 31.05.2017 nė NS TS 110/10(20)kV Gjakova 2 do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Qendra (Kodi:( 81000002 ) prej orės 8:00 deri nė orėn 10:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin rrugėt: Abedin Tėrbeshi, Ali Ibra, Ferhat Binishi (njė pjesė), Ismail Qemali, Marin Barleti, Mazllum Lakuci, Mbretėresha Teuta, Nėnė Tereza, Pėrmet Vula (njė pjesė), Petro Nini Luarasi, Rruga Tirana, Skėnderbeu (njė pjesė), Tefik Ēanga dhe Vėllezėrit Frashėri.

Arsyeja e ndėrprerjes: energjinizimi i ormanave 0,4kV.

3.

Mė 03.062017 nė TS 35/10 kV Malisheva do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Dragabili (Kodi:( 82082006 ) prej orės : 10:00-12:00 dhe 14:00 – 17:00.

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Rr.605 Rilindja Kombėtare (3 konsumatorė), Rr.608 Hamdi Berisha (1 konsumatorė), Rr.557 Bedri Berisha (1 konsumatorė), fshatrat: Astrazub, Dragobil, Drenoc, Guriq, Janqishtė, Kėrvasari, Marali, Maxharrė, Pagarushė dhe Shkozė.

Arsyeja e ndėrprerjes: zgjerimi dhe pėrforcimi i rrjetit.

4.

Mė 02.062017 nė TS 35/10 kV Gjakova I do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Dobroshi (Kodi:( 80080007 ) Shkyēja mund te realizohet ne terminet nga ora 09:00-11:00 dhe 14:00-17:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin fshatrat: Batushė, Berjah, Brovinė, Rr.Dedė Gjon Luli (njė pjesė), Dobrosh, Hereē, Rr.Lekė Dukagjini, Molliq, Nivokaz, Osek Hilė (njė pjesė), Pacaj, Rr.Pashko Vasa, Skivjan (njė pjesė) dhe Stubėll.

Arsyeja e ndėrprerjes: zgjerimi dhe pėrforcimi i rrjetit.

2.

Mė 31.05.2017 nė TS 110/10(20)kV Gjakova 2 do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Ura Terezive (Kodi:( 81000004 ) Shkyēja mund te realizohet nga ora 11:00-14:10

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin fshatrat: Damjan (njė pjesė), Fshaj Kushavec, Muhader, Pnish, Rogovė, Smaq, Ujėz,Pishina Fshej,Toning, Ulliri, Ferms Xh.Hoti.

Arsyeja e ndėrprerjes: rregullimi I ndarėsit te daljes.

5.

Mė 01.062017 nė TS 35/10 kV Gjakova I do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Beci (Kodi:( 80080010 ) Shkyēja mund te realizohet ne terminet nga ora 09:00-11:00 dhe 14:00-17:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin fshatrat: Bec, Janosh, Lugbunar, Rr.Mark Malota, Novosellė e Epėrme, Novosellė e Poshtme, Osek Pashė, Palabardhė, Qerim, Sopot dhe Trakaniq.

Arsyeja e ndėrprerjes: Zgjerimi dhe pėrforcimi i rrjetit.

Ndėrprerje e domosdoshme pėr punimet pėr sigurinė e sistemit

1.

Mė 31.05.2017 nė NS TS 35/10 kV Gjakova I do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV Skivjani (Kodi:( 80080009 ) prej orės 10:00 deri nė orėn 15:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin fshatrat: Bitesh, Dobrixhė, Dujakė, Firajė, Hereē, Jasiq, Novosellė e Epėrme, Novosellė e Poshtme, Osek Hilė (njė pjesė), Osek Pashė, Planēor dhe Skivjan.

Arsyeja e ndėrprerjes: pastrim trasesė.

Gjilan

Mirėmbajte tė planifikuar

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė KOSTT-it

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė palėve tė treta

-Nuk ka

Ndėrprerje e domosdoshme pėr punimet pėr sigurinė e sistemit

1.

Mė 31.05.2017 nė NS TS 35/10 kV Novoberd do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV L.P.Slivoves (Kodi 60024003) prej orės 11:00 deri nė orėn 15:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin fshatrat: Boston,Turiqevc, Vllasali, Izvor, Koznicė, Svarqak, Prekoc, Manishincė, Zebincė, Vuqak, Llabjan, Llajshevc, Dragovc, Kukavicė dhe Gulmivodė.

Arsyeja e ndėrprerjes: Ndėrrimi i shtyllave tė tensionit tė lartė dhe pastrimi i traseve.

Mitrovicė

Mirėmbajte tė planifikuar

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė KOSTT-it

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė palėve tė treta

-Nuk ka

Ndėrprerje e domosdoshme pėr punimet pėr sigurinė e sistemit

1.

Mė 31.05.2017 nė NS TS 110/10 kV Vushtrria 2 do tė ndėrprehet:

Dalja 10 kV L.P. Maxhunaj (Kodi 73000011) prej orės 10:00 deri nė orėn 16:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin: Dumnica, Samadrexha, Cicilia, Sllakovci, Ropica, Vilanci dhe njė pjesė e fshatit Maxhunaj

Arsyeja e ndėrprerjes: pastrim trasesė.

Ferizaj

Mirėmbajte tė planifikuar

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė KOSTT-it

-Nuk ka

Ndėrprerje e domosdoshme pėr punimet pėr sigurinė e sistemit

-Nuk ka

Ndėrprerje me kėrkesė tė palėve tė treta

1.

31.05.2017 dhe 01.06.2017 nė TS 35/10kV Ferizaj 3, do tė ndėrprehet:

Dalja 10kV Gaqka (Kodi 40042002) 09:00 deri 12:00 dhe 15:00 deri 18:00

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin fshatrat: Greme, Gaēkė, Burrnik, Izhanc, Kashtanjevė, Bajnicė, Semaj, Prushaj, Sllatinė dhe bizniset private.

Arsyeja e ndėrprerjes: Vendosja e konzollave dhe e pėrēuesit nėn LP ekzistues 10 kV, nga kompania G3 Inxhiniering.
comments powered by Disqus