A do e donit pėrsėri celularin historik “Nokia 3310”?
Kanė kaluar 17 vite qė prej ditės kur doli nė shitje pėr herė tė parė telefoni cellular “Nokia 3310”.

Shitjet asokohe ishin marramendėse pasi tė gjithė dėshironin tė kishin njė tė tillė. Sot 17 vite mė vonė, ky telefon rikthehet mė i moderuar me njė kamera 2 Megapiksel dhe lidhje interneti 2.5 G, pėr tė ofruar vetėm akses tė kufizuar internet. 65 dollarė do tė kushtojė ky telefon i cili do tė bėjė nostalgjik shumė njerėz.

Bateria mendohet tė ketė njė jetgjatėsi 22 orė kohė e folur, dhe gati njė muaj jetagjatėsi kur ėshtė nė standby. Njė ekspert thotė se suksesi i saj varet se sa dėshirė kanė njerėzit tė paguajnė pėr njė pajisje “qė rikthen nostalgjinė” Por duket se kėrkesat pėr tė kanė qėnė nė njė nivel tė lartė, ēka bėn tė mendosh qė mund tė sjellė fitime pėr kompaninė. Pajisja e re u bė publike nė kongresin botėror tė celularė nė Barcelonė, nė muajin shkurt.
comments powered by Disqus