ATK-ja ka gjetur njė zgjidhje pėr kuponėt qė nuk i rimburson dot
Zyrat e Administratės Tatimore tė Kosovės kanė vėrshuar nga kuponėt fiskal tė qytetarėve qė po aplikojnė pėr rimburism.ATK-ja dėshiron qė tė fitojė para nga letra e kuponėve e cila ėshtė grumbulluar nė sasi tė madhe, dhe jo ta hedhė neper kontejner.ATK ka bėrė ftesė pėr ofertim pėr shitjen e letrės jashtė pėrdorimit , letra e kuponėve fiskal, letėr e ndryshme e pėrzier e dokumenteve zyrtare, shkruan lajmi.net.Letra do tė shitet nė kushte “siē janė, ku janė”dhe Autoriteti Kontraktues nuk do tė ketė pėrgjegjėsi tė mėtutjeshme pas shitjes. Kėrkohet tė bėhet presimi i letrės me makinė pėr presim tė letrės me shtypje; Letra tė jetė e paketuar nė ball e lidhur me tel. Pėr mė tepėr referoju dosjes sė tenderit.Ofertimi ėshtė i hapur pėr tė gjithė ofertuesit (personat juridik) e interesuar qė pėrmbushin kėrkesat minimale pėr kualifikim:Pos kėrkesave standrate, ėshtė kėrkuar edhe Vendimi pėr pėlqim mjedisor tė qendrės pėr deponimin, presimin dhe ambalazhimin e mbeturinave tė letrės, i lėshuar nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapėsinor.Ofertuesit e interesuar mund tė inspektojnė shitjen e letrės jashtė pėrdorimit nė vendodhjen e objekteve tė AK-sė: Prishtinė, Pejė, Mitrovicė, Ferizaj, Prizren, Gjilan, Gjakovė mė datat 12, 13.06.2017
comments powered by Disqus