Nėse merrni kėtė mesazh nga “Whatsapp”, fshijeni menjėherė
Pėrdoruesit e “Whatsapp”, kohėt e fundit kanė filluar tė marrin mesazhe tė cilat kėrkojnė prej tyre njė tarifė pėr pėrdorimin e aplikacionit.Mesazhet e rreme shkruajnė se koha pėr tė pėrdorur “Whatspp-in” falas ka mbaruar dhe nėse dėshirojnė tė vazhdojnė pėrdorimin e tij duhet tė paguajnė disa para, dhe nė mesazh bashkangjitet edhe njė link.Kėto mesazhe dyshohet se dėrgohen nga hackera tė cilėt vjedhin tė dhėnt tuaja bankare, qė mė pas t’i pėrdorin ato pėr pėrvetėsime personale.“Whatsapp” deklron se ky aplikacion ėshtė dhe do tė jetė gjithmonė falas. Nėse ky mesazh ju vjen nė cellular, duhet qė ta fshini menjėherė, pasi ka rrezik qė t’ju fusė viruse nė telefonin tuaj.
comments powered by Disqus