Morata i thotė “po” Milanit
Alvaro Morata ėshtė objektivi kryesor i Milanit qė pritet tė bėjė ēmendurinė pėr ta transferuar sulmuesin spanjoll nė “San Siro”.Sipas burimeve tė “Calciomercato.com”, drejtues tė rinj tė Milanit i kanė ofruar Alvaro Moratės njė kontratė 5-vjeēare nga e cila spanjolli do tė pėrfitojė 8 milionė Euro nė sezon plus bonuset, shkruan “Football-Italia”, transmeton SYRI.net.Milani pritet tė derdhė nė arkat e “Los Blancos” plot 50 milionė euro, ndėrsa negociatat do tė nisin javėn e ardhshme.Sipas raportimeve tė fundit Morata i ka thėnė “PO” klubit kuqezi, ndėrsa tashmė i vetmi ngėrē ėshtė marrėveshja me Realin e Madridit.Kjo pagė do ta vendosė Moratėn para Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala tė cilėt me Juventusin pėrfitojnė 7.5 milionė euro nė sezon.Kujtojmė qė pėrveē Milanit, Morata po kėrkohet edhe nga dy gjigantėt e Premierligės: Chelsea dhe Manchester United.
comments powered by Disqus