Adiso’ Manchester United, Ibra zbulon klubin e ri!
Nga Anglia vjen lajmi qė asnjė tifoz i Manchester United nuk do tė dėshironte ta dėgjonte: klubi nuk do t’i ofrojė rinovim kontrate sulmuesit Zlatan Ibrahimovic.Sipas asaj qė raporton “Daily Express”, klubi synon tė ulė sa mė shumė shpenzimet pasi Ibra pėrfiton 19 milionė euro nė sezon dhe rinovimi i kontratės do tė bėhej me terma tė njėjtė financiarė. Nė kėtė mėnyrė, duke nisur qė nga data 1 Korrik, gjiganti suedez do tė jetė njė lojtar i lirė dhe mund tė vendosė pėr tė ardhmen e tij, i pandikuar nga klubi britanik.Aktualisht Zlatan Ibrahimovic po ndjek fazėn e rehabilitimit pėr shkak tė njė dėmtimi tė rėndė tė pėsuar nė ndeshjet e Europa League dhe ai nuk mund tė kthehet nė fushė pėrpara 5 muajve.Gjatė verės, sulmuesi me origjinė boshnjake do tė studiojė ofertat nė adresė tė tij duke lėnė tė hapur ēdo mundėsi.Gjithsesi, hipoteza mė e mundshme ėshtė transferimi i tij nė Major League Soccer pasi ofertat nga SHBA nuk kanė munguar. Los Angeles Galaxy dhe Neė York City janė nė avantazh pėr tė siguruar shėrbimet e shtatlartit qė mbylli njė sezon pozitiv me Manchester United, pavarėsisht dėmtimit nė javėt e fundit.
comments powered by Disqus