Reali Madridi nuk di tė zhgėnjejė, "mbretėrit" shkruajn historinė
Real Madrid tashmė ka hyrė nė histori.

Pėrvec numrit mė tė madh tė titujve tė fituar, sonte ėshtė bėrė ekipi i parė qė ka arritur ta fitojė dy herė radhazi titullin e Ligės sė Kampionėve.

Nė finalen e luajtur nė Kardif, madrilenėt mposhtėn torinbeėt e Juventusit me rezultat 4:1.

Golat pėr Realin i shėnuan Ronaldo nė minutat 20 dhe 64 dhe Cassemiro, Asesengio ne minute e 89 kurse pėr Juventusin supergol shėnoi Manxhukiq nė minutėn e 27.
comments powered by Disqus