Mustafa: Qeveria e Hotit do tė japė vulėn e kthesave tė rėndėsishme
Kryetari i LDK-sė, Isa Mustafa ka ripėrsėritur nė tubimin e mbajtur nė Kamenicė se bashkė me AKR dhe Alternativėn janė koalicioni i fitores.“Ne kemi njė koalicion qė me tė drejt po e quajmė tė fitores”, ka thėnė Mustafa, njofton Klan Kosova.“Fitorja ėshtė e ngrohtė sot qenka e nxehtė nė kėtė vapė”, ka shtuar ai nė Kamenicė.Ai ka thėnė se kanė listėn qė ka mbėshtetjen e tė gjitha partive.“Kemi ardhjen e ekspertėve qė ofrojnė ekspertizė tė mrekullueshme nė qeverisjen e ardhshme”.Qeveria me nė Hotin nė krye do tu jap vulėn kthesave tė rėndėsishme qė do tu jap ky vend”, ka pėrfunduar ai.