Haradinaj falėnderon qytetarėt: Do tė punoj pėr zhvillimin e vendit
Mandatari i koalicionit PAN pėr Kryeministėr Ramush Haradinaj ka falėnderuar qytetarėt qė e kanė votuar derisa ka thėnė se do tė punojė pėr vendin dhe interesat e qytetarėve.Nėpėrmjet njė shkrimi nė Facebook, Haradinaj tha se vota e tij ėshtė dyfishuar nė zgjedhjet e 11 qershorit, dhe kjo shton pėrgjegjėsinė e tij.Shkrimi i plotė i Haradinajt nė Facebook:Te nderuar qytetarė tė Kosovės, tė nderuar votuesit e mi!Mbėshtetja dhe vota qė ma keni dhėnė nė zgjedhjet e 11 Qershorit, ėshtė besimi i Juaj i madh, pa tė cilin unė nuk mund ta bėja as edhe njė hap!Nga zemra Ju faleminderit!Megjithėse kėto zgjedhje u mbajtėn nė rrethana tė jashtėzakonshme dhe nė kohėn e vendimeve, qė nuk jam shumė i sigurt qė u kuptuan menjėherė e nga tė gjithė, dyfishimi i votės suaj pėr mua, ėshtė nder por edhe pėrgjegjėsi.Ju siguroj se angazhimi im, kurrė dhe asnjėherė, nuk do tė jetė nė kundėrshtim me interesin qytetar e shtetėror tė Kosovės!Do ta bėjė tė pamundurėn qė besimin tuaj ta kthej nė fuqi e percaktim per zhvillimin dhe pėrparimin e Kosovės sonė tė pėrbashkėt!Na priftė e mbara!RH