Sky Sport: Arsenali thyen rekordin e transferime me transferimin e sulmuesit
Arsenali ka arritur marrėveshje me Lyonin pėr transferimin e Alexander Lacazettes.Sulmuesi francez ishte shumė afėr qė tė transferohej tek Atletiko Madridi, por FIFA i dėnoi ata dri nė janar tė vitit 2018.Kėshtu, Lacazette ka arritur marrėveshje me Arsenalin, ndėrsa Lyoni ka kėrkuar 50 milionė euro dhe 10 milionė varėsisht prej suksesit tė sulmuesit.
Skuadra londineze do ta thyej rekordin e klubit me transferimin e sulmuesit francez qė nė total mund tu kushtoj 60 milionė euro.
comments powered by Disqus