Ja arsyeja e tmerrshme qė shtyu babanė ta vrasė foshnjėn e porsalindur nė Viti
Babai qė vrau foshnjėn e porsalindur nė Viti, tė cilėn tė martėn ia la nėn pėrkujdesje e ėma, ėshtė identifikuar me emrin Xhezmi Kosumi dhe ėshtė nga fshati Malinė, i cili gjendet nė Karadakun e Shkupit nė Maqedoni.Xhezmi Kosumi, babai monstėr, 32 vjeēar, qė dyshohet se vrau foshnjėn e porsalindur, sipas informacioneve tė siguruara nga Gazeta Express, nuk e ka pranuar qė fėmija i porsalindur ėshtė i tij.Policia e Kosovės ka njoftuar se fėmija ėshtė hedhur nė njė pėrroskė afėr shtėpisė sė vrasėsit nė Viti dhe gjithashtu ka njoftuar se rasti ka ndodhur pasi e ėma e kishte lėnė foshnjėn nėn pėrkujdesje tė babait, e qė mė pas ai e ka mbytur.Gazeta Express ka vizituar sot shtėpinė ku ndodhi krimi, dhe sipas informacioneve tė marra, Xhezmi Kosumi ka katėr fėmijė, dy djem me gruan e tij tė parė, tė cilėt janė tė rritur, dhe dy tė tjerė me gruan Zejnije Sylejmani (njė djalė tė moshės 5 vjeēare dhe njė vajzė tė moshės 6 vjeēare).Vėllai i Xhezmi Kosumit, Xhevat Kosumi ka thėnė se gruaja e vėllait tė tij, e identifikuar me emrin Zejnije Sylejmani “ka qenė me sėmundje mendore”.Policia dje pas krimit, sė bashku me ambulancėn, trupin e foshnjės sė vdekur e kanė gjetur tė mbėshtjellė me batanije nė pėrroin e fshatit Letnicė tė Vitisė.