Zyrtare: Ja kur do tė prezantohet iPhone 8
Apple ka zyrtarizuar mė nė fund datėn e konferencės sė saj.iPhone 8 do tė prezantohet nė sallėn e Steve Jobs Theater, pranė godinės sė re Apple Park nė Kupertino mė 12 Shtator nė orėn 10 sipas kohės lokale (19:00 nė Kosovė/Shqipėri), ashtu siē e kishte parashikuar WSJ.Duke parė ftesėn, Apple e ka fokalizuar vėmendjen e saj nė vendin e prezantimit “our place”. Nė fakt ky ėshtė eventi i parė qė do tė mbahet nė godinėn e re tė Apple.Ju kujtojmė se gjatė kėsaj konference duhet tė prezantohen modelet e reja iPhone 8 dhe iPhone 7s, modeli i ri Apple Watch dhe ndoshta njė model i ri Apple TV.Gjithashtu do tė lėshohen zyrtarisht edhe sistemet e reja iOS 11, MacOS High Sierra, watchOS 4 dhe tvOS.
comments powered by Disqus