Shpėrthim nė Londėr, ka tė lėnduar
Mediat nė Londėr kanė raportuar se ka persona tė plagosur pas njė shpėrthimi nė stacionin e trenit “Parsons Green”.

Gjashtė motorė zjarri, dy njėsi shpėtimi zjarri, rreth 50 zjarrfikės dhe oficerė specialistė janė aktualisht nė vendin e ngjarjes, nė stacionin “Parsons Green”, transmeton Express.

Aktualisht janė mbyllur disa rrugė pėr qarkullim.

Njė dėshmitar i rastit ka thėnė pėr Sky News se ka njerėz tė lėnduar dhe se policia evakuoi tė gjithė shumė shpejt.

“Kishte ulėrimė, shtyrje dhe shtyrje – sikur ishte njė terrorist i liruar me armė ose diēka – shumė njerėz ishin nė lot”- tha ky dėshmitar.

Policia dhe shėrbimet e sigurisė kundėr terrorizmit janė duke monitoruar ngjarjen nė Parsons Green.