Ylli i madh i thotė PO Milanit
Suso thuhet se ka rėnė dakord pėr tė nėnshkruar njė kontratė tė re me Milanin, e cila do ta lidhė atė me klubin deri nė vitin 2022.

Sipas Sky Sport Italia, pati njė pėrfundim tė kėnaqshėm nė njė takim midis agjentit tė Milanos dhe Suso, Alessandro Lucci tė hėnėn.

Rrjedhimisht, sulmuesi pritet tė nėnshkruajė pėr pesė vjet dhe tė fitojė 3 milionė euro plus bonuse pas tatimit. 23-vjeēari ka shėnuar tre gola dhe ka ndihmuar katėr nė tetė paraqitje pėr rossonerėt kėtė sezon dhe ėshtė thirrur kohėt e fundit nga Spanja pėr herė tė parė.
comments powered by Disqus