Ja kur do tė nis ndėrtimi i autostradės Nish-Merdarė-Prishtinė
Ministrja e Ndėrtimit, Transportit dhe Infrastrukturės, Zorana Mihajlovic ka thėnė sot se ndėrtimi i seksionit tė parė tė autostradės Nish-Merdarė-Prishtinė, sipas planit tė Qeverisė sė Serbisė dhe Bankės Evropiane tė Investimeve do tė nis nė vitin e ardhshėm, raportojnė mediat atje.

Zėvendėskryeministri serb ėshtė takuar sot me drejtorin e Zyrės sė Bankės Evropiane pėr Investime nė Ballkanin Perėndimore se e ashtuquajtura “rrugė e paqes” do tė ketė njė gjatėsi 77.
comments powered by Disqus