Marina Vjollca zbulon sekretin e madh, ja pėr ēka bėhet fjalė
Qė prej lajmit se Marina Vjollca do tė braktisė ‘Top Channel’ pėr t’u zhvendosur nė televizionin ‘Klan’, tė gjithė kanė qenė kuriozė pėr tė mėsuar se cili do tė jetė programi i ri qė do tė rikthejė nė ekran bionden simpatike.

Dhe mesa duket sekreti mė nė fund ėshtė zbuluar.

Siē bėn tė ditur ‘Blitz.al’, programi i ri muzikor i Marinės me titull ‘C’est la vie’ do tė nisė mė 22 tetor dhe do tė shoqėrojė publikun pėr 11 javė.

Nė ēdo seri tė spektaklit, do tė shpallet nga njė ēift fituesish, qė do tė pėrbėhet nga njė kėngėtar profesionist dhe njė personazh tjetėr i famshėm qė nuk ka aspak lidhje me kėngėn. Fituesit, qė duhet tė performojnė aq mirė sa tė mos dallohet amatori nga profesionisti, do tė pėrzgjidhen nga njė juri qė do tė pėrbėhet nga 4 profesionistė.

Pas fotove tė Marinės, Geti publikon kėtė foto me tė
Burime tė ‘Blitz.al’ bėjnė me dije se disa nga personazhet qė do tė marrin pjesė nė spektakėl do tė jenė: Jonida Vokshi, Erisa Xhixho, Jonida Spahiu, Ylli Limani, Anxhela Peristeri, grupi Offchestra, Ervin Bejleri, Big Mama etj.
comments powered by Disqus