Ronaldo-Liverpool, ka ndodhur ajo qe askush nuk e ka pritur
Ish-menaxheri i Liverpool, Gerard Houllier ka zbuluar se prania e Harry Kewell nė skuadrėn e Reds dekurajon Merseysiders nga ndjekja e interesit tė tyre pėr ta transferuar , Cristiano Ronaldo.

Ronaldo ishte vetėm 18 vjeē kur kaloi nė Manchester United nga Sporting dhe qė atėherė ėshtė bėrė njė nga lojtarėt mė tė mirė tė gjeneratės sė tij.

Nė Old Trafford dhe mė vonė nė Real Madrid, ylli portugez ka thyer rekorde tė panumėrta dhe ndihmon tė dyja palėt pėr lavdinė e Ligės sė Kampionėve si dhe njė mori titujsh tė tjerė.

Por sipas Houllier, Liverpool humbi garėn pėr nėnshkrimin e tij, sepse ata nuk ishin tė gatshėm tė pėrkulnin strukturėn e tyre tė pagave pėr fenomenin adoleshent.

“E pashė atė nė turneun e Toulon Under-21 dhe shkuam pėr tė”, kujton Houllier

“Por kishim njė shkallė pagash dhe nuk paguheshim llojin e pagės qė donte.

“Pastaj Manchester United luajti njė miqėsore kundėr Sporting Lisbonės dhe tė gjithė djemtė e tyre i thanė Sir Alex Ferguson: ‘Duhet ta nėnshkruani atė’.

“Por unė u pajtova me mos thyer strukturėn e pagave. Mendova se do tė shkaktonte probleme nė dhomėn tonė tė veshjes”, ka thėnė ish-menaxheri i Liverpoolit.

Ronaldo tash ėshtė nė Real Madrid,por asnjėherė nuk e ka mohuar se ende ndjen nostalgji pėr kohėt e kaluar nė Manchester United.
comments powered by Disqus