Ronaldo dhe Griezmann nė probleme serioze
Cristiano Ronaldo nuk ėshtė duke kaluar nėpėr njė formė tė mirė nė LaLiga.

Ylli portugez ka shėnuar vetėm njė gol nė ligėn spanjolle, andaj ėshtė duke u kritikuar shumė pėr formėn e tij.

Aspak mė mirė nuk po kalon dhe Antoine Griezmann qė ka shėnuar dy gola deri mė tani tek Atletiko Madridi.

Nesėr (e shtunė) nė “Wanda Metropolitano” do tė pėrballen Atletiko Madridi dhe Real Madridi, ku qė tė dy skuadrat do tė kėrkojnė fitore.

Natyrisht se dy emrat mė tė mėdhenj nė fushė do tė jenė Griezmann dhe Ronaldo tė cilėt janė nė probleme tė mėdha, pasi janė duke hasur nė thatėsirė pėr gola.

Qė tė dy yjet e futbollit shpresojnė qė nesėr ta tregojnė vetėn dhe ta ndihmojnė skuadrėn e tyre, pasi nė rast tė humbjes dhe nėse fiton Barcelona ndaj Leganes, atėherė diferenca nė pikė thellohet nė 11.
comments powered by Disqus