Paralizohet Prishtina!
Trafiku nė Prishtinė ende po vazhdon tė jetė njė problem i madh dhe i pazgjidhur. Edhe nė ditėn e zgjedhjeve Prishtina ka qenė e ngarkuar nga komunikacioni i dendur.

Shumė rrugė tė kryeqytetit kanė qenė pothuajse tė bllokuara nga numri i madh i veturave.

Njė kaos i tillė nė komunikacionit ėshtė bėrė i zakonshėm nė Prishtinė, pasi nė orėt e mėngjesit dhe orėt e mbrėmjes, komunikacioni nė kryeqytet shndėrrohet nė njė katrahurė tė vėrtetė nga makinat qė hyjnė dhe dalin nga Prishtina.

Ka pasur shumė premtime nga pushteti aktual se do tė ndėrtohet njė parking pėr automjetet qė futen nė kryeqytet duke shmangur kėshtu tollovinė me makina, por deri me tani nuk ėshtė bėrė asgjė.