Vėmendje: Sė shpejti iPhone do tė mbushet pa kabllo
Apple ka paraqitur njė aplikacion patentė pėr atė qė duket se ėshtė njė sistem i cili njė ditė do tė mund ta mbush celularin tuaj nga skaji i dhomės.

Patenta e re pėrshkruan njė sistem i cili do t’i furnizojė me rrymė shumė pajisje, duke pėrdorur lidhje me dhe pa tel.

Mbushja me wireless nė shtrirje tė gjerė ėshtė pėrballur me shumė sfida, duke pėrfshirė problemet me distancė dhe rrymė – si dhe siguri, por patenta e Apple duket se i largon tė gjitha kėto probleme, transmeton Gazeta Express.

Patenta, e vėrejtur nga 9to5Mac, u publikua mė 28 dhjetor. Njė fotografi e pėrshkrimit tė patentės tregon atė se si do tė lidhet adapteri i rrymės me shumė pajisje.
comments powered by Disqus