Vazhdon mbledhja, a po i japin fund pėrēarjeve partisė Shpendi me Albinin?
Nė selinė e Vetėvendosjes ėshtė duke u mbajtur mbledhja e Kryesisė dhe e Grupit Parlamentar tė VV-sė, ku po diskutohet pėrfundimisht rreth fatit tė partisė.

Nė mbledhje, pėrveē Aida Dergutit dhe Faton Topallit, janė parė tek marrin pjesė ata qė dolėn haptas kundėr Albin Kurti dhe pėrkrahėn Dardan Molliqajn.

Ajo qė zgjoj kureshtje ishte shkuarja sė bashku nė seli e Shpend Ahmetit, i cili ende nuk ėshtė pozicionuar nga asnjėra palė, dhe e Albin Kuriti.

A po tentojnė kėta tė dy t’i japin fund pėrēarjeve tė thelluar tė kėsaj partie, kjo do tė kuptohet pėrfundimisht pas mbledhjes qė edhe synimi i saj ėshtė gjetja e njė zgjidhjeje pėrfundimtare.

Ndryshe, ditė mė parė ishte vet ish-kryetari i Vetėvendosjes Albin Kurti, i cili tani ėshtė i vetmi kandidat pėr kryetar tė kėsaj partie, u ka bėrė thirrje tė dorėhequrve tė kthehen nė Vetėvendosjes.